5. Prohlídky

V minulém díle jsme si řekli, jak to udělat, aby zrovna ta naše nemovitost zaujala co nejvíc kupujících.Prošli jsme si přípravu nemovitosti od úklidu, přes malování až po inzerci a kam ji zadat. Nyní si řekneme, jak zvládnout prohlídku nemovitosti na jedničku.

Nemovitost je připravená k prohlídce, všude je čisto a vy již netrpělivě čekáte na dohodnutou hodinu, kdy má přijít první zájemce. Inzerci jste podali na ty nej servery (ještě teď si říkáte, že to bylo nějak moc peněz), fotografie a video vám nafotil a natočil kamarád, přece to nakonec nebylo úplně jednoduché, ale zase to teď vypadá mnohem líp než ty původní výtvory. Očima kloužete po bílých stěnách a ve vzduchu je cítit vůně nové malby. Kontrolujete hodinky. Již tady přece měli být. Díváte se na papír, kde máte zaznamenány časy prohlídek a je to tak, měli tady přece již být! Ano to se stává. A v celku často. Dohodnete si schůzku a druhá strana ztratí zájem, nebo se něco stane. Každopádně nedorazí. Co s tím? Optimální je si dohodnout více schůzek za sebou a když před schůzkou pošlete sms, nebo si zavoláte, tak tím taky nic nezkazíte. Takové hezké pravidlo říká, že z deseti domluvených schůzek vám účast potvrdí šest lidí, z toho čtyři na prohlídku skutečně dorazí s tím, že dva vám řeknou, že ten 40metrový byt 1+1 je malý a že asi budou chtít něco většího⯑. Obrňte se trpělivostí a stavte se ke každé prohlídce, jako by byla první!

 

Tak je to tady. Přišel mladý pár, provázíte je nemovitostí, říkáte jim, jak je to báječný byt a oni skutečně přikyvují a vypadá to, že mají opravdový zájem. A pak to přijde. Začínají se ptát na tohle a ono ale co jim máte říct, když vám říkají, že se jim to líbí, ale to třetí patro bez výtahu… Nejlepší je připravit si odpovědi předem. Každá nemovitost má své klady, tedy to, co většina lidí vnímá jako výhodu (zastávka u domu, krásný výhled do parku…) a také zápory, jako je například to třetí patro bez výtahu. Pokud se na případné zápory připravíte dopředu, můžete je obrátit i třeba v pozitivum, pokud jste šikovní.

 

Tak je to za vámi. Nemovitost jste měli připravenou, z x lidí i nakonec někdo i přišel, jen jste měli občas mezeru v prohlídkách, všechny otázky jste zvládli, předali jste veškeré informace jako je fond oprav, náklady atd. a teď máte dva páry, kteří projevili zájem. Oba vám na prohlídce řekli, že se jim to líbí a chtěli by to koupit. Nj ale co s tím. Hlavou se vám honí různé scénáře. Co když to dám tomu prvnímu páru a oni si to nakonec rozmyslí. Ještě si živě pamatujete na ty telefonáty, kdy vám volali nadšení lidé, že chtějí na prohlídku, ale můžou jen v neděli dopoledne. Vy jste si tedy přeložili nedělní výlet s rodinou na sobotu a oni ani nedorazili! Co když si s těmihle plácnete a oni si to nakonec rozmyslí. Druhý pár si zatím najde něco jiného a vy budete zase na začátku. Chmurné myšlenky víří hlavou a vy propadáte beznaději. Naštěstí existuje řešení, a to probereme v příštím díle našeho seriálu Jak prodat nemovitost svépomocí.

 

Příště si tedy řekneme, jak to udělat, abychom nepřišli o zájemce a při tom mu dali dostatek času na sehnání kupní ceny, na přípravu a doladění smluvní dokumentace a na všechno to papírování co nás čeká.

 

Tip k zapamatování

 

 Příprava a plán odlišuje vítěze od poražených